KONTAKT

  HISTORIA  


Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic powstałe w 1977 r. jest kontynuatorem istniejącego w latach 1936-1938 Towarzystwa Przyjaciół Skierniewic i Okolic. Dzisiejsza organizacja zajmuje się popularyzowaniem dziejów przede wszystkim samego miasta jak też ludzi z nim związanych. Dzięki staraniom i inicjatywie Towarzystwa na przełomie lat 70/80-tych w mieście odbywały się koncerty muzyki klasycznej, zwane "Skierniewickimi Pałacowymi Wieczorami Muzycznymi", na których gościły takie sławy jak: Wanda Wiłkomirska, Andrzej Kulka, Piotr Paleczny, Władysław Szpilman.

  MISJA  


Kultywowanie tradycji historycznych regionu. Ochrona dóbr materialnych miasta. 

  PROWADZONE DZIAŁANIA  


Od 1988 r. Towarzystwo opiekuje się zabytkowymi cmentarzami skierniewickimi inicjując akcje porządkowe pod nazwą "Ocalić od zapomnienia" ponadto prowadzi działalność wydawniczą, tematycznie związaną z historią miasta oraz osobami z nim związanymi, a także organizuje koncerty i odczyty, spotkania Wigilijne i Wielkanocne, konkursy dla uczniów, m.in.: plastyczny "Skierniewice - moje miasto", "Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Fryderyka Chopina". Dzięki staraniom Towarzystwa 17 lutego 1987 r., w 530 rocznicę nadania Skierniewicom praw miejskich otwarto Izbę Historii Skierniewic. Placówki mieszczą się w zabytkowym modrzewiowym dworku należącym niegdyś do Konstancji Gładkowskiej.

Każda forma wsparcia jest bezcenna dla naszegofunkcjonowania. Możesz nam pomóc na różne sposoby.# przekazując darowiznę#zostając wolontariuszem #wspomnieć w testamencie. Jeżeli tylko zechceszwesprzeć nas darowizną, dokonaj przelewu na poniższe dane: TOWARZYSTWOPRZYJACIÓŁ SKIERNIEWIC UL.FLORIANA 4, 96-100 SKIERNIEWICE  nr konta 9492970050163955820040001 w tytuleprzelewu prosimy wpisać: Darowizna na cele statutowe.