KONTAKT

21-11-2020 KWESTA - Ratowanie zabytkowych nagrobków na skierniewickich cmentarzach  


Szanowni Państwo, przypominamy, że przez zbieramy środki na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na skierniewickich cmentarzach. Wpłat można dokonywać na konto bankowe Towarzystwa Przyjaciół Skierniewic: BS 94 9297 0005 0163 9558 2004 0001 (z dopiskiem „21. Kwesta”).
Dziękujemy gorąco za każdą wpłatę.


04-11-2019 Zebrali 13500 zł na ratowanie zabytkowych nagrobków  


Mieszkańcy Skierniewic tłumnie odwiedzają grobybliskich. Już tradycyjnie Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic zorganizowało namiejskich nekropoliach doroczną kwestę - zbiórkę funduszy na ratowaniezabytkowych nagrobków na cmentarzu św. Stanisława, najstarszej skierniewickiejnekropolii. W tym roku na trzech skierniewickich nekropoliach zebraliśmyrekordową kwotę  13500-zł.  Dziękujemy wszystkim, którzy się do tegosukcesu przyczynili pomagając organizacyjnie oraz uczestnicząc w kweście jakowolontariusze. Jednak szczególnie dziękujemy i chylimy głowę przed wszystkimidarczyńcami, którzy okazali szczodre serce i zapełnili nasze puszki taką kwotą.


02-07-2019 g. 16:00Uroczystości Pogrzebowe Mieszkańców Skierniewic  


Drugiego lipca o godzinie 16.00 na cmentarzu św.Stanisława  przy ul. Rawskiej, odbędą się uroczystości ponownego pochówku szczątków mieszkańców Skierniewic  ekshumowanych spod części miejsc postojowych i uliczki dojazdowej parkingu budowanego na zlikwidowanej części cmentarza.  Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic zapraszamy wszystkich,którzy  pragną  uczestniczyć w ceremonii pochówku.  Być  może byli to nasi przodkowie,a jeśli  nie to na pewno  żyli w naszym mieście,to będzie  wyraz hołdu dla naszych mieszkańców. choć życiorysy większości z nich nie są nam znane, to wszyscy zasługują na wdzięczność, pamięci szacunek — za to, że po prostu byli mieszkańcami naszego miasta.

Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani nie ma prawa do przyszłości.

20 lutego 1920 Marszałek Józef Piłsudski